Protez Saç Malzemeleri Nelerdir?

Saçlarında dökülme, seyrelme belli bir bölgesinde açılma olan, kemoterapi ve radyoterapi sonucunda saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler protez saç yöntemiyle sorunlarından rahatlıkla kurtulabilirler. Peki, Protez saç malzemeleri nelerdir? Diye düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız yazıyı okumanızda fayda vardır.

 

Protez Saç

 

Protez Saç Malzemeleri Nelerdir

 

Kişinin başında seyrelme ve dökülme olan sorunlu bölgesi için hazırlanan protez saç, diğer saçlarla uyumlu olmalıdır. İnce telli saça sahip olan bir kişiye kalın telli bir protez saç kullanılamaz. Doğal görünüm elde edilmesi için kişiye uygun hazırlanan protez saçın, kişinin kendi saçıyla aynı uzunlukla olması gerekir. Protez saçın deriye yapıştırılması ise özel yapıştırıcılar yardımı ile yapılır.

 

Protez saç takıldığında doğal bir görünüm sağlaması için kişinin kendi saçından deri rengine kadar her şeyin uyumlu şekilde hazırlanması gerekmektedir. Protez saç yaptırdıktan sonra ise kendi saçınıza uyguladığınız tarama, şekil verme gibi işlemler rahatlıkla uygulanılır. Protez saçın kullanım süresi ise 2 yıldır. Saçında kepek problemi olan kişilerin bu işlemi yaptırması önerilmez.

 

Peruk ile Saç Kaynak Farkı başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak