Saçın Doğal mı Yoksa Sentetik mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Çıt-çıt, peruk, postiş kullanan kadınlar bu malzemeleri alırken saçın doğal olup olmadığı konusunda tereddüde düşer. Saça dokunarak ya da bir bakışta saçın kalitesini anlamak oldukça zordur. Olduğundan daha fazla para ödememek ve aklınıza takılan saçın doğal mı sentetik mi olduğu nasıl anlaşılır? Sorusuna cevap bulabilmeniz için hazırladığımız yazıya göz atmanızda fayda var.

 

Saçın Doğal mı Yoksa Sentetik mi Olduğu Nasıl Anlaşılır

 

Isıya Dayanıklılık

 

Doğal saç kendi saçınızda olduğu gibi boya röfle gibi boyama işlemi rahatlıkla uygulanır. Fakat sentetik saçlarda boyama işlemi uygulanamaz. Ayrıca fön, düzleştirici gibi yüksek ısıya maruz kaldığında saçın eridiği gözlemlenir. Bunun aksine doğal saçlar fön ve düzleştirici yapıldığında yüksek ısıdan erime ve yanma olmaz.

 

Kendi saçınıza uyguladığınız her işlemi kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Saç alırken arasındaki farkı anlamanıza yardımcı olarak bir yöntem de vardır. Almak istediğiniz saçtan bir tel koparılarak yakılır ve kokusundan kolaylıkla doğal mı yoksa sentetik mi olduğu anlaşılır. Eğer yaktığınızda plastik kokusu geliyorsa bu saç kesinlikle sentetiktir.

 

Protez Saç Malzemeleri Nelerdir? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak