Saç Boyasına Alerji Nasıl Anlaşılır?

Her ne kadar saç boyatma denildiğinde kadınlar akla gelse de erkeklerde saç boyama uygulamasına azımsanmayacak kadar fazlaca yer veriyor. Saç boyatmak kimi zaman saç rengini değiştirmek olurken kimi zaman ise sadece beyazları kapama işlemi için tercih edilir. Her ne sebep ile olursa olsun saç boyama ürünü kimyasal içeriğe sahip olan bir malzemedir. Bu kimyasal içeriğe sahip olan malzeme ile saçınızı boyamadan önce alerjinizin olup olmadığından emin olmanız önerilir.

 

Saç boyası alerjine karşı herhangi bir önlem almadıysanız saçınızı boyattıktan iki ya da üç gün sonra kaşıntı, kızarıklık, su toplaması gibi belirtiler yaşanabilir. Sürekli saçınızı boyatıyor olmanız ya da sürekli aynı marka ve aynı renge boyatıyor olmanız bile alerjiye yakalanmayacağınız anlamına gelmez.

 

Saç Boyasına Alerji Nasıl Anlaşılır?

Boyama Öncesinde Ne Yapılmalı?

 

Saç boyası alerjisi için asıl alerji testi yaptırarak neye karşı alerjinizin olduğunu bilmeniz ve boya kullanımında alerjiniz olan madde içeriği yer alın ürünü kullanmamanız önerilir. Bunun yaptıramayacak iseniz saç boyasını kulak arkası ve dirsek iç kısmına sürüp iki gün bekletin. Bu alanları yıkamayın. Tepki yok ise boyayı kullanabilirsiniz.

 

Modası Geçmeyen Kısa Saç Modelleri başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak