Saç Dipleri Ne Sıklıkla Boyanmalıdır?

İster çıkan beyazları kapatmak için ister aynı saç renginden sıkıldığınız için olsun saç boyatmak hemen hemen tüm kadınların yapığı bir uygulamadır. Kimisi kuaföre giderek katalogdan seçtiği saç tonunu tercihe derken kimi satın aldığı boya ile evde bu işlemi gerçekleştiriyor. Tüm bu seçimlerin yapılması ve saçın boyatılması gayet normal ve doğal bir ilerleyişken ya saç boyama uygulaması sonrasında renk hoşunuza gitmez ise ya da saç dipleriniz çabuk çıkıyor ve beyazlardan rahatsız oluyorsanız. Bu durumda ne yapılması gerekir?

 

sac-dipleri-ne-siklikla-boyanmalidir

Kaç Hafta Beklemeli?

 

Saç boyaları kimyasal içeriğe sahip olmaları sebebi ile iki boyama arasında en az 4 hafta geçmesi önerilir. Özellikle saç açıcı ile gerçekleşen uygulamalarda bu zaman dilimi uzatılabilir. Eğer saç dipleriniz rahatsız etmiyor ise 6 ya da 7 haftalık bir zaman dilimi de saçınızın kendine gelmesi açısından daha ideal bir seçim olacaktır.

 

Saç diplerinizden rahatsız oluyorsanız ve en erken zamanda saç dip boyası yaptırmak istiyorsanız mutlaka saç bakımlarınızı yaparak saçınızı dinlendirmeli ve beslemelisiniz.

 

Saç Boyasına Alerji Nasıl Anlaşılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak