Saç Kaynağı Nasıl Sökülür?

Saç Kaynağı Nasıl Sökülür?

 

Kaynak saçların kullanım süresi sona erdiğinde gayet kolay bir şekilde çıkarılabilir. Artık eskiden olduğu gibi kaynak saçların çıkarılması için saçların kesilmesi gerekmiyor. Hatta doğal saçlara hiçbir şekilde zarar vermeden kaynakların çıkarılabildiğini söyleyebiliriz. Ancak tüm kaynak saç metotlarında kaynaklar aynı yöntemle çıkarılmıyor. Hangi kaynak saç tekniğinin kullanıldığına göre çıkarıma tekniği farklı olabilir.

 

Kaynak Saçlar Nasıl Çıkarılır?

 

Boncuk yani halka saç kaynak yönteminde kaynak saçların doğal saçlara tutturulması için halka şeklindeki aparatlar kullanılır. Kaynakların çıkarılması için de pense benzeri bir alet ile bu halkalar kırılır ve kaynak saçlar bu şekilde kolayca çıkarılır. Mikro saç kaynak yönteminde ise kaynak saçlar özel bir madde kullanılarak tutturulur.

 

Mikro saç kaynak yönteminde kaynak saçlar özel bir solüsyon kullanılarak çıkarılır. Bu solüsyon yapıştırıcı maddeyi çözen ve kaynak saçlar kolayca doğal saçlardan ayrılır. Saçlara hiçbir zarar gelmeden kaynakların çıkarılmasını sağlayan yöntemler daha fazla sayıda kişinin kaynak saç uygulamasından faydalanmasını beraberinde getiriyor. Siz de daha uzun ve daha gür saç hayalinizi bu şekilde gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 

Saç Kaynak Ne Kadar Dayanıklıdır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak