Saç Kaynak Ne Kadar Dayanıklıdır?

Saç Kaynak Ne Kadar Dayanıklıdır?

 

Daha uzun ve daha gür saçlara sahip olma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece kaynak saç uygulamasından faydalanmanız olacak. Peki, saç kaynak ne kadar dayanır? Aslında bu sorunun tek bir yanıtı yok. Çünkü hangi kaynak saç uygulamasını tercih ettiğinize bağlı olarak kullanım süresi de uzayacaktır.

 

Aynı zamanda saçlarınızın uzama hızının da kaynak saç kulanım süresinde belirleyici bir unsur olduğunu unutmayın. Eğer çok hızlı uzayan saçlara sahipseniz kaynak saçların bağlantı yerleri kısa sürede görünecek hale gelir. Bu durumda kaynakların çıkarılması gerekebilir. Ancak saçlarınız yavaş uzuyorsa kaynak saçların kullanım süresinden biraz daha uzun süre kullanabilirsiniz.

 

Kaynak Saçlar Neden Çıkarılır?

 

Aslında kaynak saçlar bir hayli uzun süre kullanılabilir. Ancak her gün doğal bir şekilde 100 saç teli kaybederiz. Bu saç telleri kaynak saçların bağlantı yerlerinde kalır ve dökülemez. Bu nedenle zamanla kökten ayrılan saçlar nahoş bir görünüme neden olur. Ayrıca saç diplerinde olan kaynak bağlantı yerleri saçlar uzadıkça aşağıya doğru iner ve bu nedenle de kaynakların çıkarılması gerekir.

 

Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak