Saç Kaynağının Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kaynak işlemi artık hem daha kolay yapılabiliyor hem de çok daha uzu süre kullanım imanı sunabiliyor. Özellikle son yıllarda geliştirilen mikro saç kaynak ve keratin saç kaynak işlemleri sayesinde gayet kolay bir süreçte daha uzun ve daha gür saçlara sahip olabilirsiniz. Kaynak işleminin yaptırılması halinde saçlara özel bir bakım yapılması gerektiği ise gerçeği yansıtmıyor.

 

Kaynak Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

 

Kaynak asla özel bakım gerektiren bir işlem değildir. Saçlarınıza kaynak yaptırmış olmanız saç bakımı şeklini değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Saçlarınızı her zaman kullandığınız şampuanla yıkayabilir ve saç kremi ya da saç maskesi gibi daha önceden kullandığınız saç bakım ürünlerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Saç Kaynağının Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Aynı zamanda kaynak işlemi sonrasında saçlarınıza fön çektirebilir, maşa yaptırabilir ya da dip boya gibi renklendirme işlemlerinin yaptırılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu sayede zamanla saçlarınızda kaynak olduğunu siz dahi unutabilirsiniz. Zahmetli bir bakım gerektirmeyen kaynak saçta kullanım süresi sonunda kaynakların çıkarılması esnasında saçınıza herhangi bir zarar gelmiyor. Gönül rahatlığı ile bu işlemden faydalanabilirsiniz.

 

Saç Kaynağı Nasıl Sökülür? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak