Saç Kaynağının Saçıma Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Popüler saç estetiği uygulaması olarak dikkatleri üzerine toplamayı başaran saç kaynak uygulamaları aynı zamanda birçok soruyu de beraberinde getiriyor. Saç kaynak yöntemlerinde kullanılan malzemelerin farklı olması her saç tipine uygun olarak değişen seçimlere yer verilmesi ile oluştu. Aynı zamanda ekonomik seçimlere yer açmak isteyenler için halka saç kaynak uygulamaları da yer alıyor.

 

Saç kaynak uygulamaları içinde saçınıza en uygun olan kaynak yönteminin hangisi olduğunu belirlemek için öncelikle uzman ve deneyim sahibi olan kuaförünüzden destek almanız önerilir. Saç tellerinizin kalınlığına saç tipinize ve saçınıza eklenecek olan tutam sayısına göre arzu ettiğiniz görüntünün yakalanmasında en ideal cevabı uzman kuaförden alabilirsiniz.

 

Saç Kaynağının Saçıma Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

 

Bunun yanı sıra saç tipinizi ve saç özelliğinizi biliyorsanız buna göre seçimi de kendiniz yapmanız mümkün. Özellikle ince telli ve zayıf saç tipine sahip olan kişilerde keratin saç kaynak uygulaması belirgin olabileceği için önerilmiyor. Diğer saç kaynak uygulamalarında ise saç tutam sayınıza göre değişim yapmanız mümkün.

 

Saç Kaynak Uygulaması Sonrası

 

Saç kaynak uygulaması sonrasında bakım işlemlerinize aynen devam etmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Kendi saç tipinize uygun olan şampuan, saç kremi ve bakım uygulama kremlerine yer vererek uzun süre kaynak uygulamanızı sağlıklı olarak kullanabilirsiniz. Saç kaynak uygulaması sonrasında işlemi dilediğiniz zaman söküm işlemini yaptırabilirsiniz.

 

Saç Kaynağının Bakımı Nasıl Olur? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak