Saç Kaynak Kaç Saat Sürer?

Saç kaynak yöntemi süresi hangi kaynak işleminin tercih edileceğine göre değişiklik gösterir. Kaç adet kaynak saçın sizin saçınıza uygulanacağı belirlenir. Seçeceğiniz saç kaynak uygulamasına bağlı olarak süresi farklıdır. Az sayıda kaynak saç ile sadece saçınızın seyrek olan bölümünü kapatmak istiyorsanız saç kaynak işlemi 1 veya 2 saat arasında yapılır.

 

Saç Kaynak Uygulamaları Kaç Saat Sürer?

 

Saçın yapısı da kaynak yöntemlerinin süresini uzatabilir ya da kısaltabilir. Çok sayıda kaynak saç kullanılmasını istiyorsanız 2 ile 4 saat arasında kaynak işlemi uygulanır. Kaynak yönteminin yapılışına bağlı olarak 5 saate kadar uzayabilir. Mikro saç kaynak yönteminde yüzde elli ince saç tutamları kullanıldığı için işlem daha uzun sürebiliyor. Halka kaynak yöntemindeyse kalın saç tutamları kullanıldığı için uygulama daha kısa sürede tamamlanıyor.

 

Saç Kaynak Kaç Saat Sürer?

 

Saç kaynak işleminde kaynak saçlar bağlantı noktası olarak saç dibinden 1 cm sonra başlar. Saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak 4 ile altı ay arasında kullanabilirsiniz. Saçınız yavaş uzuyorsa saç kaynağını daha uzun süre kullanırsınız. Saç kalitenize bağlı olarak kaynak işlemleri farklı sürelerde yapılır. Saçınızın kalitesi arttıkça saça kaynak işlemi daha kolay şekilde uygulanır. Saçlarınızda aşırı seyrelme varsa yaptıracağınız yönteme göre kaynak süresi uzayabilir ya da daha kısa sürebilir. Silikon yöntemi ile saçlarınıza kaynak yaptıracaksanız özel makinesi ile tek tek uygulanacağı için işlem süresi de farklı olur.

 

Mikro Saç Kaynak Uygulaması başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak