Saç Kaynak Nasıl Kullanılır?

Saç kaynakları en lüks saç tasarım servisidir. Mütemadiyen çoğu insan, birkaç saatlik veya birkaç dakika içinde saçına uzunluk, hacim, hatta kimyasal içermeyen vurgular ekleme ayrıcalığını takdir eder. Takdir gereken diğer bir husus ise saç kaynaklarının özenli kullanılmasıdır. Saç kaynak kullanımı, saç stilistinizin yanı sıra, sonuçlarınıza, çabalarınıza ve bilgilerinize bağlı olan, devam eden bir süreçtir.

 

Saç Kaynak Kullanımı için Temel Öneriler

 

Saç kaynak, sıcak veya soğuk uygulama teknikleriyle saçlarınızın küçük parçalarına yapıştırıldığı popüler bir yöntemdir. Yaklaşık 20 ila 30 ayrı kılın tel, bir yapıştırıcı uygulama noktası veya mikro bağlantı ile birbirine bağlanabilir. Bir saç uzatma yönteminde kaynak uygulaması yapan çoğu saç stilisti, bu yöntemi bir keratin bağ olarak değerlendirir.

 

Saç Kaynak Nasıl Kullanılır?

 

Saç eklentilerinin kullanımı, malzemeye ve uygulamaya bağlı olarak önemli ölçüde farklı olduğu için, öncelikle kalitesinden emin olmalısınız. Saç renginizi değiştirmeye karar verirseniz, insan saçları fırçalanabilir, düzeltilebilir, kıvrılabilir, hatta yeniden boyanabilir, ancak sentetik saç eklentileri genellikle bu tür şeylerden yararlanamaz. Bazı tür sentetik uzantılar ısıtmalı aletlerle biçimlendirilebilir, ancak genel olarak sentetik saçları boyayamazsınız ya da çok fazla fırçalamamanız gerekir.

 

Bir saç uzatma yöntemi seçmek, zor olabilir, çünkü pazarda çok farklı seçenek mevcuttur. Sizin için en iyi sonucu veren yöntem, saç tipi, yaşam tarzı ve bütçe gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Boncuk, keratin, mikro, mikro jel ve tress saç kaynak arasından uygun olanı profesyonel bir deneyimle uygulamanız önerilir. Böylece onlara doğru bir şekilde bakım yapabilir ve istediğiniz süre boyunca tadını çıkarabilirsiniz.

 

Saç Kaynak İle Saç Gürleştirme başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak