Saç Kaynak Zararları Var mı?

Genel olarak kadınların tercih etmesine nazaran erkeklerinde son zamanlarda tercih ettikleri saç kaynak uygulaması kısa bir zaman içersinde saçlara istenen uzunluk ve dolgunluğu kazandırma işlemidir. Kısa zaman içinde gerçekleştirilen saç kaynak uygulaması uzun vade olan kullanımı ile de dikkat çekiyor.

 

Yaklaşık olarak 7 ay gibi bir kullanım imkanı sunan uygulamada herhangi bir kopma söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra havuzun kloru, deniz tuzu ya da sauna sıcağı gibi etkenlerden dolayı da zarar görmez. Saç kaynak uygulaması bu gibi etkenlerden zarar görmezken saç diplerinize ya da saç tellerinize de herhangi bir zarar vermiyor.

 

Saç Kaynak Zararları Var mı?

 

Saç Kaynak Uygulamasında Kullanılan Malzemeler ve Söküm İşlemi

 

Saç kaynak uygulaması tercih ettiğiniz çeşide göre farklı malzemeler ile uygulanır. Boncuk saç kaynak uygulamasında halkalar, mikro kapsül saç kaynak uygulamasında şeffaf kapsüller ya da keratin saç kaynak uygulamasında keratin kullanımına yer açılır. Her biri kuaför tarafından istediğiniz zamanda ya da saçlarınızın uzamasına bağlı olarak özen ile çıkarılır. Saç tellerinize ya da saç diplerinize bir zararı dokunmayan bu uygulamayı tekrar yaptırmak isterseniz söküm işlemi sonrası hemen yaptırabilirsiniz.

 

Saç Kaynak Fiyatları Neden Çok Farklı? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak