Saç Önlerine Kaynak

Saç estetiğinde oldukça önemli bir gelişme olan saç kaynak uygulaması farklı yöntemler geliştirilerek uygulanmaya devam ediyor. Özellikle saçlara dolgunluk kazandırması ile tercih edilen uygulama ekonomik fiyatı ve uzun süreli kullanım özelliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Saç kaynak uygulaması yapımında son teknoloji ile geliştirilen mikro jel ve mikro kapsül kaynak yöntemleri ise özellikle kellik ya da seyrek saç tiplerine sahip olanlar için özel bir buluş oldu. Saç diplerine oldukça yakın mesafeden ve son derece ince tutamların eklenmesi ile yapılan uygulama erkeklerinde saç kaynak işlemini tercih etmesini sağladı.

 

Saç kaynak uygulamasında kullanılan mikro jel ve kapsül saç kaynak uygulamaları saç diplerine çok yakın mesafeden yapılması ve eklenen tutamın az olması ile görünmez saç kaynak olarak da adlandırılıyor. Saç önlerine kaynak işleminin rahatça yapılmasına imkan sunan bu uygulamalar sayesinde erkekler ya da kısa saça sahip olan bayanlarda saç kaynak işlemini rahatça yaptırabilmekte.

 

Saç Önlerine Kaynak

 

Saç Kaynak İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Saç kaynak işleminin yapımı kullanılan yöntemi göre farklı malzemeler ile yapılıyor. Halka saç kaynak uygulamasında halkalar yardımı ile sıkıştırma işlemi yapılarak kaynak tamamlanır. Keratin kaynak işleminde keratin maddesinden yararlanılarak işlem tamamlanırken diğer uygulamalarda da keratin saç kaynakta olduğu gibi ısıtma işlemi ile kaynak tamamlanır. Kapsül saç kaynak işleminde kapsüllerin ısıtılması ile kaynak yapılır.

 

Saç Kaynak Ne Kadar Dayanır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak