Saçlar için Tüketilmesi Gereken Vitaminler

Saçların daha sağlıklı görünmesi, daha yumuşak ve parlak olan saç tellerine kavuşmak için öncelikle nem seviyesinin sağlanması gerekir. Bunun için ise günlük tüketilmesi gereken su miktarına önem verilmesi gerekir. Aynı zamanda bazı vitamin eksiklikleri de saçlara mat ve donuk bir görüntü sunarken aynı zamanda cansız görünen sağlıksız saçlara neden olabilir.

 

Vitamin testi yaptırarak vücudunuzda eksik olan vitaminlerin tespit edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu test sonucunda göre özellikle A, B ve E vitaminlerinde eksiklik var ise saçlarınızda da donukluk ve sağlıksız görüntü görülebilir. Bu vitaminleri hem besin ile hem de ekstra ilaç il alarak sağlıklı saçlara ve saç köklerine sahip olma imkanınız bulunuyor.

 

saçlar için tüketilmesi gereken vitaminler

 

Vitamin Eksikliği

  • B Vitamini Eksikliği

B vitamini eksikliği il olarak saçlarda görülebilir. Saçlarda kuruluk çabuk kırılma gibi durumlar yaşanabilir. Sağlıksız görünen ve çabuk koparak kırılan saçlara sahipseniz B vitamininiz eksik olabilir.

  • A Vitamini Eksikliği

A vitaminin eksilmesi saç tellerinin incelmesine sebep olabilir. Daha kalın saç tellerine sahip olmak ya da incelen saç tellerinizin kalınlaşmasını istiyorsanız A vitaminine beslenmenizde sıklıkla yer açmanız önerilir.

  • E Vitamini Eksikliği

E vitaminin eksilmesi sonrasında saç kökleri güçsüzleşir. Saç köklerinizin güçlenmesi ve daha güçlü uzayan sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız E vitamini açısından zengin olan besinlere yer açarak bu eksikliği tamamlayabilirsiniz.

 

Saç Dökülmesi Neden Kaynaklanır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak