Saç Dökülmesi Neden Kaynaklanır?

Saç dökülmesinin nedenleri birbirinden farklı olarak yaşanabiliyor. Kimisinde genetik olarak saç dökülmesi yaşanırken kimisinde ise vitamin eksikliğine bağlı olarak gelişebiliyor. Saç dökülmesinin temelinde yatan sebebin anlaşılması ile beraber çözüm için gerekli olan işlemler eyer verilebilir. Fakat genetik olarak görülen saç dökülmelerinde herhangi bir işlem çare olmamak ile beraber bu durumda da saç köklerinin güçlenmesini sağlayacak olan çeşitli maskeler ile dökülme biraz daha geciktirilebilir.

 

Saç Dökülme Zamanı

 

Saçların genel olarak dökülmesi her gün yaşanır. Bu yeni saç köklerinin çıkması ve saçların daha sağlıklı olmasının temel sebebidir. Bunun yanı sıra özellikle sonbahar mevsiminde dökülen yapraklar gibi saçlarda da bu artış hızlanır. Bu dönemde saçlar daha hızlı dökülürken mevsim geçişinin ardından bu durum normal seyrine döner.

 

saç dökülmesi neden kaynaklanır

 

Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılabilir?

 

Saç dökülmesinin önüne geçmek ya da dökülmelerin gecikmesini sağlamak için özellikle saç köklerini ve saç tellerini güçlendiren maskelere yer açılabilir. Bunun yanı sıra saçların daha sağlıklı olmalarını sağlamak için vitamin eksikliğimizin var olup olmadığına da baktırılması önemlidir. Vitamin eksikliğine bağlı olarak saçlarda dökülme yaşanmasının da bu şekilde önüne geçilebilir. Eksik olan vitamin ilaçlar ya da gerekli olan besin takviyeleri ile geri kazanılarak saçların daha güçlü ve sağlıklı olması sağlanabilir. Bunların yanı sıra saçlar için oldukça önemli olan bir diğer faktör ise sudur. Bol su tüketerek saçlarınıza fayda sağlayabilirsiniz.

 

Renkli Kaynak Saç Nasıl Takılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak