Son Sistem Saç Kaynak

Saç kaynak uygulamaları ilk çıktığı dönemde heyecan ile karşılanmasına karşın belirgin olması ve kullanımının zorluğu sebebi ile sıkıntı yaratıyordu. Bu sıkıntıların yanı sıra oldukça pahalı bir uygulama olarak yer aldı. İlk saç kaynak uygulaması sonrasında olumsuzlukların giderilmesi amacı ile birçok farklı saç kaynak yöntemi gelişti.

 

Her saç kaynak yönteminde bir olumsuzluğun giderilmesi sağlanırken ürün fiyatında daha ekonomik hale geldi. Son sistem saç kaynak uygulamalarına baktığımızda ise kaynak yöntemi ile beraber belirginliğin kaybolduğunu söyleyebiliriz. Görünmez saç kaynak olarak da ifade edilen yöntem sayesinde oldukça kısa olan saçlara dahi yapılabiliyor.

 

Son Sistem Saç Kaynak

Saç Kaynak Uygulamasının Yapılışı

 

Saç kaynak uygulamasında yapılışları yönteme göre değişim gösteriyor. Halka diğer adı ile boncuk saç kaynak uygulamasın da halkalar kullanılırken sıkıştırma yöntemi ile saç kaynak işlemi tamamlanıyor. Keratin saç kaynak uygulaması genellikle doğal ürün kullanımına yer vermek isteyenler için ideal bir yöntemdir. Keratin malzemesinin ısıtılarak saç tutamının eklenmesi ile gerçekleştirilen keratin saç kaynak yönteminde kalın saç teller tercih edilir.

 

Bunların yanı sıra son sistem saç kaynak olarak ifade edilen mikro saç kaynak yöntemlerinde kapsül ve jel kullanımına yer veriliyor. Isıtılarak uygulama tamamlanır. Saç kaynak uygulamasında tercih edilen mikro yöntemi görünmezlik özelliğine sahiptir. Kısa saçlara da gerçekleştirilen bu uygulamada oldukça ince saç tutamları eklenerek işlem tamamlanır.

 

Saça Kaynak Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak