Uygun Saç Kaynak Seçimi

Kaynak yaptırmak ve daha uzun saçlara sahip olmak isteyen kadınların büyük bölümü endişe içerisinde! Çünkü kaynak saçların kendi saçlarına uygun olmaması ya da doğal bir görünüm sunmamasından korkuyorlar. Aslında profesyonel bir kaynak saç merkezine gitmeniz halinde gayet rahat bir şekilde kaynak saçların doğal görünüm alması sağlanacaktır. Ancak yine de size birkaç tüyo aktaralım.

 

Kaynak Saçlarda Bunlara Dikkat Edin!

 

Öncelikle kaynak saçlardaki saç tellerinin kalınlığına bakın. Sizin saç telleriniz ile benzer kalınlıkta olması gerekiyor. Piyasada her kalınlıkta kaynak saç bulmak mümkün olduğundan saç tellerinin kalınlığında doğal görünümü yakalamanız zor olmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da saçlardaki sertlik derecesi olacak. Hem çok yumuşak hem de çok sert kaynak saçlar mevcut.

 

Uygun Saç Kaynak Seçimi

 

Bazı kaynak saçlar çok sert olabilir. Bu durumda sizin saçlarınız çok yumuşak ise nahoş bir görüntü ortaya çıkabilir. Kendi saçlarınıza benzeyen sertlikte bir saçı seçmeniz lazım. Aynı zamanda saç kaynak uygulamalarında alınan saç tutamlarının kalınlığının da kaynak saç kalınlığı ile benzer oranda olmasının da önem taşıdığını bilmenizde fayda var.

 

Saç Kaynağının Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak