Kısa Saça Kaynak Nasıl Yapılır?

Saç kaynak uygulamaları son yıllarda oldukça popüler oldu. Kısa zaman içinde daha uzun ve daha dolgun saçlara kavuşmak isteyenlerin rüyasını gerçekleştiren uygulama farklı teknikler ile yapılmakta. Saç kaynak tekniği ilerleyen zaman ve teknolojik gelişmeler ile birlikte gelişim gösterdi.

 

Geçmişte daha belirgin olan ve kullanımı bir hayli zor olan kaynak uygulamaları yerine kullanımı kolay ve görünmez özelliğe sahip yöntemlere bıraktı. Özellikle kısa saça kaynak yapımı ile ilgili yapılan çalışmalar ise beylerinde bu uygulamadan yararlanmalarına sebep oldu. Kısa saça saç kaynak uygulamasının yapımında görünmez saç kaynak tekniği uygulanır. Böylelikle saç kaynak uygulamasının belirginliği olmazken aynı zamanda hacimli ve uzun saçlara kavuşmak mümkün hale geliyor.

 

Kısa Saça Kaynak Nasıl Yapılır?

 

Görünmez Saç Kaynak Uygulaması

 

Görünmez saç kaynak uygulaması özellikle kısa saça sahip olan bayanların ve beylerin tercih ettikleri bir uygulamadır. Saç diplerine oldukça yakın bir mesafeden gerçekleştirilen uygulamada saç tutamları ise son derece ince olarak alınır.

 

Kürdan kalınlığında olan saça yakın mesafeden yapılan bu uygulamada şeffaf özel bir jel kullanıldığı için belirginliği de ortadan kalkar.

 

Görünmez saç kaynak uygulaması olarak bilinen mikro jel kaynak uygulamasının sökümünde ise özel bir solüsyon kullanılır. Bunun dışında kopma ya da ayrılma yapmaz. Mikro jel kaynak saçın uzama hızına bağlı olarak 7 illa 9 ay kaynak saç uygulaması kullanılabilir.

 

Kaynak Saçı Çıkarmam Mümkün mü? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak