Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Günümüzde pek çok sebepten dolayı hızlı saç uzatma yöntemleri tercih edilmektedir. Bu sebeplerin başında sağlıksız beslenme yüzünden cansızlaşan ve kırılan saçlar, çok fazla işleme maruz kalıp kesilmek zorunda kalan saçlar gelmektedir. Doğal olarak çare hızlı saç uzatma yöntemlerinde aranmaktadır.

 

Hızlı Saç Uzatmanın Basit Teknikleri Nelerdir?

 

Hızlı saç uzatma tekniklerinin en basiti ve en önceliklisi, günlük saç uygulamalarımızda değişikliğe gitmektir.  Mesela saç yıkama sırasında sıcak su kullanarak saç derisine zarar vermemeliyiz. Bu hem saçın sağlıksız görünmesine hem de saç derisinde kepek oluşumuna sebep olur. Eğer durulama aşamasında soğuk su kullanırsak saçlarımız daha parlak ve sağlıklı görünür ve rahatlayan saç derisindeki saç kökleri güçlenip saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

 

Saçlara uygulanan ürünler, doğal içerikli olmalıdır. Kimyasal içerikli ürünler saç yapısını bozarak saçı dış etkenlere karşı savunmasız hale getirir. Zayıflayan saç uzamadığı gibi git gide kırılacaktır.

 

hızlı saç uzatma yöntemleri

 

Hızlı Saç Uzatmada Vitamin ve Bakım Yağlarının Faydası Nedir?

 

Saçlarımıza doğal bakım yağları uygulayarak dıştan bakım yapıp hızlı uzamasını ve canlanmasını sağlayabiliriz. Bunun yanında içten de vitamin eksikleri tamamlamak da önemlidir. Çünkü vücudumuzda bazı vitaminlerin eksikliği de saç kaybına neden olmaktadır. Bu vitaminleri takviye etmek saçın canlanmasını, sağlıklı görünmesini ve hızlı uzamasını sağlayacaktır.

 

Hızlı Saç Uzatma Yöntemlerinden Saç Kaynak Uygulamasına Bakış

 

Bütün bu yöntemlerin dışında saçları en hızlı şekilde uzatma yöntemi elbette ki günümüzde de sıklıkla kullanılan saç kaynak yöntemidir. Saç kaynak yöntemleri son yıllarda, son teknoloji ürünlerle geliştirilmiş ve hem uygulaması hem de kullanımı kolay hale getirilmiştir.

 

Çok kısa saçlara dahi uygulanabilen yeni teknoloji saç kaynak çeşitleri saçlarda belli olmamasıyla ve kullanım rahatlığı açısından da oldukça yaygınlaşmıştır. Nano saç kaynak, mikro saç kaynak, keratin saç kaynak gibi saç kaynak çeşitleri saç diplerinde belli olmadığı ve saçın doğal görünümünü bozmadığı için tercih edilen saç kaynak tekniklerinden sadece bir kaçıdır.

 

Mikro Kaynak Zararları Nelerdir? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak