Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri

Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri

 

Saçlara uygulanan kaynak artık çok farklı tekniklerle gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle kaynak saç uygulamasında hangi yöntemi tercih edeceğinizi dikkatli bir şekilde belirlemelisiniz. En çok tercih edilen mikro kaynak saçtır. Mikro saç kaynak yönteminde çok daha ince tutamlar halinde kaynak uygulaması yapılır. Kaynağın bağlantı yerleri dışarıdan görünmez. Bu yönüyle sıklıkla tercih edildiğini belirtmeliyiz.

 

Kaynak Saç Alerjiye Neden Olur mu?

 

Keratin saç kaynak ise alerjik bünyeler için son derece ideal bir teknik olabiliyor. Çünkü keratin vücutta zaten bulunan bir malzeme ve alerjik reaksiyona neden olmuyor. Bu sayede kolaylıkla kaynak saç uygulamasından hassas bir bünyeye sahip olanların da faydalanması sağlanıyor. Keratin kaynak uzun süre kullanılabilen kaynak saç yöntemleri arasında yer alıyor.

 

Halka kaynak bir diğer yöntem ve bu kaynak işleminde saçlara yapıştırıcı benzeri bir malzeme sürülmüyor. Kaynak saçlar doğal saçlara halka şeklindeki bir aparat kullanılarak uygulanıyor. Saçların dip kısmında kalan bu aparat saçlar belirgin düzeyde uzayana dek belli olmuyor. Saç kaynak fiyatları ve kullanım süreleri de birbirinden farklıdır.

 

Saç Kaynak Çeşitleri ve Fiyatları başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak