Saç Kaynak En İyisi Hangisi?

Dünya genelinde beş ayrı saç kaynak tekniği yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu teknikler arasında yer alan bazı teknikler pratik kullanım imkanını sizlere sunabildikleri için diğerlerine göre daha fazla tercih edilebilirler. Bazı teknikler ise birtakım sorunları beraberinde getirebileceği için daha az tercih edilebilirler.

 

Saç kaynak çeşitleri arasından seçim yapabilmeniz için ilk olarak ne tür bir saça ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Her bir saç kaynak yönteminin kullanım alanları farklı olduğu için “en iyi” şeklinde ifade edilebilmesi mümkün değildir. Örneğin, örgü saç kaynak yöntemi daha sık Güney Amerika’da tercih edilen bir yöntemdir ve ülkemizde pek fazla kullanılmaz. Bu yöntem saç diplerine örgü tekniği ile uygulanır. Kısa sürede rastalı gibi saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Bu sebeple, bu teknik genellikle düz saçlar için pek ideal bir teknik olmuyor.

 

Saç Kaynak En İyisi Hangisi?

 

Saç Tipine Uygun Saç Kaynak Yöntemleri

 

Silikon saç kaynağı Türkiye’de en fazla ilgi gören saç kaynak teknikleri arasındadır. Keratin ve boncuk kaynak teknikleri de en az silikon saç kaynak tekniği kadar ilgi görmektedir. Her bir saç kaynak tekniğinin kullanım süresi, uygulamanın doğru şekilde uygulanıp uygulanmadığına göre doğru orantılı olarak değişebilir.

 

Profesyonel saç kaynak merkezlerinden saç kaynak hizmeti aldığınız zaman uzun süre boyunca kaynak saçlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Doğru saç kaynak tekniğini seçmekte zorlanıyorsanız, kuaförünüze danışarak size en uygun olan tekniğin belirlenmesini de sağlayabilirsiniz.

 

Mikro Saç Kaynak Hakkında Merak Ettikleriniz başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak