Saç Kaynaklarını Sökerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarınıza uygulanacak olan saç kaynaklar özel yöntemler kullanılarak çıkartılabilmektedir. Fakat her kaynak yönteminde saçların çıkartılması için farklı yöntemlere başvurulabilmektedir. Bu sebeple, saç kaynağı nasıl sökülebilir sorusunun cevabı da değişebilmektedir.

 

Boncuk Halka Saç Kaynak Nasıl Sökülür

 

Boncuk saç kaynaklar diğer bilinen adı ile halka saç kaynak uygulamaları kaynak saçların doğal saçlara geçirilen küçük boncuk halka yardımı ile tutturulması işlemini içermektedir. Boncuk kaynak çıkartılması işleminde saç kaynak penseleri kullanılır. Pense ile boncuklar ters yönde çevrilir ve kaynaklar kolay bir şekilde doğal saçlardan ayrılır. Halka kaynak yöntemiyle uygulanan kaynakların saçlardan çıkartılması hem kolaydır hem de kısa sürede tamamlanabilmektedir.

 

Saç Kaynaklarını Sökerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Keratin Saç Kaynak Nasıl Sökülür

 

En fazla tercih edilen saç kaynak uygulamaları arasında yer alan keratin saç kaynakları son derece güvenilirdir. Bu tür kaynağın çıkartılması esnasında ise keratini çözen özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Kaynakların doğal saçlara olan bağlantı noktası keratinin üzerine sürülür ve kısa bir süre beklendikten sonra saç kaynağı çıkartılır.

 

Mikro Saç Kaynak Nasıl Sökülür?

 

Dışarıdan daha az belirgin olabilmesi sebebiyle popüler bir hal alan mikro saç kaynak yönteminde kaynak saçların doğal saçlara tutturulabilmesi için özel maddelerden yardım alınır. Kaynakların sökülmesinde bu özel maddenin çözülebilmesi için ise yağ kullanılır. Kullanılan bu yağ bağlantı noktasını gevşeterek kaynak saçların rahat bir şekilde çıkartılabilmesini sağlar.

 

En İyi Saç Kaynağı Hangisi? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak