A Kalite Saç Kaynak Ürünü Özellikleri

Kaynak işleminde kullanılan saçlarda sabah uyandığınızda diplere doğru toplanma ve yıkandıktan sonra kolaylıkla açılmama gibi sorunlar olabilir. İşlem sonrasında bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için kullanılan ürünün kaliteli olması da oldukça önemlidir. A kalite saç kaynak ürünü özellikleri nelerdir diye düşünenler olabilir. Sizin için hazırladığımız yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

Yumuşaklık ve Parlaklık

 

Saçın kalitesini belirleyen bazı ölçütler vardır. Saçın işlem görmemiş olması, parlaklığı, rengi ve yumuşaklığı belirleyici ölçütlerdir. Bu ölçütlerin hepsini barındıran bir saça en yüksek kalite puanı verilir. Saçta herhangi bir boya bulunmadan ne kadar açık renge sahipse kalite puanına 1A eklenir. Kalite puanına 1A kalite daha eklenmesine sağlayan diğerleri ise ipeksi düz, kıvırcık ya da dalgalı saçlardır.

 

Tarama sonrasında toplanan saçlarla yapılan çıt-çıt, peruk ve postişler kaliteli olarak sayılmaz. Yıpranmış ve mat saçlar olduğu için boyamada sınırlılıklar getirir ve istenilen renge kavuşmanızı engelleyebilir. Bu yüzden kişinin saçından kesilmiş ucu ve dip kısımları aynı yönde olan saçlar daha kalitelidir.

 

Ucuz Saç Kaynak Zararları başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak