Saç Önüne Kaynak

Saç Önüne Kaynak

 

Saç kaynak uygulamaları saçlara doğal bir gürlük ve doğal bir uzunluk kazandırmak için geliştirilmiş olan seçimlerdir. Saç estetiğinin oldukça etkili olan bu tercih aynı zamanda güzel sonuçları uzun süre muhafaza etmesi sebebi ile de sıklıkla tercih ediliyor. Farklı saç kaynak uygulamaları arasından seçiminizi saç tipinize göre yapabilirsiniz.

 

Saç estetiği uygulaması olan bu kaynak çalışmaları genel olarak kadınların yaptırmış olduğu tasarımlar olarak bilinse de erkeklerde saç kaynak uygulamalarına yer açıyor. Özellikle görünmez saç kaynak çalışması sonrasında erkekler saç kaynak çalışmalarına yer vermeye başladı.

 

Çok kısa saçlara kaynak uygulanabilen görünmez saç kaynak saç köküne yakın mesafeden uygulanır. Bunun yanı sıra uygulama esnasında şeffaf ekleme malzemesinin kullanılması ise görünmez olmasını sağlar. Bu sebep ile de saç önüne kaynak çalışması da başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 

Görünmez Saç Kaynak Uygulaması

 

Saç kaynak uygulamaları arasında en çok tercih edilen görünmez saç kaynak çalışması adından da anlaşılacağı gibi kaynak görüntüsünün belirgin olmadığı çalışmalardır. Görünmez saç kaynak uygulaması gerçekleştirilirken saç köküne oldukça yakın bir mesafeden işlem yapılır. Bu ise elbette profesyonellik gerektiren bir uygulamadır.

 

Isıtılma işlemi ile gerçekleştirilen saç ekleme işleminde kullanılmakta olan saç tutamları da oldukça küçüktür. Kürdan kalınlığında olan saç tutamları saça eklenerek işlem tamamlanır. İşlem sırasında eklenecek olan saç tutam sayısı ile ilgili olarak ise kuaförünüz ile ön görüşme yapmanız önerilir.

 

Saç önüne kaynak seçiminizde tercih edebileceğiniz görünmez saç kaynak uygulaması ince saç tellerine de başarı ile gerçekleştiriliyor. Boya, röfle, fön, perma gibi birçok işlemin gerçekleştirilmesi saç kaynak uygulaması sonrasında dilediğiniz zaman yaptırabileceğiniz işlemlerdir. Saç kaynak uygulaması hamam ya da sauna gibi sıcak yerlerden de etkilenmez.

 

Saç Kaynak Yenileme başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak